Terim Efekti


Kayserispor 1-3 Galatasaray...

BELKİ DE LİGİN EN ZOR DEPLASMANI

Şampiyonluğa yakın takımlar belli. Başakşehir, Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş. Bu takımlardan Başakşehir bu stada geldi, elle gol attı ancak berabere kalabildi. Beşiktaş geldi, 45 dk. bir kişi fazla oynadığı maçı ancak berabere bitirebildi. Fenerbahçe de Kadıköy'de oynadığı maçta 3-1 önde olmasına rağmen, 3-3 berabere bitmişti maç. Yani Kayserispor zor bir takım, taraftarıyla birleşince daha da zor oluyor, belki de ligin en zor deplasmanı oluveriyor bir anda. Dolayısıyla bu statta öyle maç kazanmak herkesin harcı değil ama Galatasaray öyle bir başladı ki maça, ilk yarıda 0-3 ya da 0-4 olabilirdi. Skor ne olursa olsun, Kayserispor'u tebrik etmek gerek. Düşük bütçeyle bu mücadeleyi vermek önemli bir iş. Güray ve Amorim ilk 11'de başlasaydı belki daha da farklı olabilirdi ama sağlık olsun, en azından ileride oynayacağı maçlar için rakiplerine ciddi bir mesaj verdiğini düşünüyorum.

GALATASARAY İYİ OYNADI VE KAZANDI

Bir ara Kayserispor çok üstün oynadı, beraberliğe de çok yaklaştı ama olmadı. Kayserispor ne kadar istekli oynasa da bence maçın hakkı Galatasaray'ındı. İlk yarıda ve maçın son 15 dakikasında sayısız fırsattan yararlanamadı, yoksa çok farklı bir skor olabilirdi. Takımın o kadar eksiğe rağmen bu iyi oyunu oynaması da ilerisi için umut veriyor. Ben Galatasaray'ı beğendim. Özellikle Denayer, Mariano ve Eren çok iyiydi. Çok kritik bir galibiyet aldılar, haftaya da kağıt üstünde kolay bir maça çıkacaklar. Fatih Terim'i de ayrıca kutlamak gerek, takımı baştan aşağı değiştirmiş. 6 maç 6 galibiyet, bunu da atlamamak gerek.

CÜNEYT ÇAKIR KÖTÜ DEĞİLDİ

Cüneyt Çakır çok iyi maç yönetmedi belki, ama kötü de denemez. Özellikle genel Cüneyt performansına bakarsak iyi bile denebilir. Birkaç pozisyonda hatası oldu ama maçın sonucu etki etmediği için pek eleştirmeyeceğim. Denayer-Umut pozisyonu çok konuşuldu mesela ama ben faul olduğunu düşünmüyorum, Umut çok kolay bırakmış kendini orada. Bence fena maç yönetmedi, inşallah ileride de bu tip performanslarını görürüz Cüneyt Çakır'ın.
Okunma : 378

YORUMLAR (0)