Deplasman ve Stadyumlar


Deplasmana giden taraftar...

Deplasman, taraftarlar için ayrı bir değerdedir. Deplasmana giderken; yeni insanlarla yeni tanışıklıklar, selamlaşmalar yardımlaşmalar, ikramda bulunmalar da olur. Bir kişiyi tanımak için seyahat etmek gerekiyorsa; deplasman seyahatleri; insanların birbirlerini tanımalarını sağlayan bir işlevselliktedir. Deplasman; bahar mevsimi de olabilir, yaz mevsimi de olabilir, kışın soğuk bir gününe de rastlayabilir. O halde deplasmanda takımını yalnız bırakmayan, tutku ve vefa ile takımını desteklemeye gelen/ giden taraftarın kıymeti bilinmelidir. 

Seyahat şartları,belli bir kalitede standardize edilmeli ;yolculuklar konfor içermelidir. Gidilen yerde sportmence bir ev sahipliği; deplasman taraftarına daima sergilenmelidir. Deplasmana giden; kendini bir tehdit merkezine gider gibi görmemeli; güvenlik endişesi hissetmemelidir. Deplasman;aslında şehirler arası seyahatlerle ülke içinde bir seyahat ve sehirleri gözlem imkanı verir. Ticari sahaya bir aktivasyon sebebidir. Deplasmana gelen /giden misafirler; konaklama ,  beslenme, temel ihtiyaçlar bakımdan; tam bir standart içinde olmalıdır. 

Bu konudaki aksaklıklar futbol programlarının temel konusu olmalıdır. Futbol büyük bir endüstridir. Taraftarlarla bir bütündür. Deplasman maçları yurt dışında ise; orada yaşayan taraftarlar için ayrı bir derinlik ve iftihar kaynağıdır. Ülkesinden bir parça ;gönlünden de bir parça halini alır. Futbolda başarı çok önemsenmelidir. Deplasman seyircisi klüpleri tarafından mümkün olduğunca desteklenmelidir.
Okunma : 158

YORUMLAR (0)