Nazillinin Melekleri


Siyahı olur da Beyazı olmaz mı derseniz, hemen iple çektiğim satırları aktarmaya başlayayım. Nazilli’de bir başka hava var bu aralar, kiminiz bilir, ben henüz duymayanlar için kalemi elime aldım. Kadınlar Basketbol Bölgesel Ligine bu sezon katılan Nazilli Belediyespor, sergilediği mücadele ile zirve yarışına günden güne ortak oluyor...

Geçtiğimiz Pazar günü Nazilli sokaklarında siyah beyaz bir gerginlik vardı. Nazilli Belediyespor – Hacettepe karşılaşmasından çıkan taraftarların yüzlerinden umutların yavaş yavaş tükendiğini hissedebiliyordunuz. Kimseye sormadan da karşılaşmanın 5-0 gibi bir sonuçla bittiğini öğrendim. Genelde şehrimin takımının play off hesapları üzerine yazılar kaleme alırdım, bu kez değil. Bu sezon evimizde oynanan tüm maçları -sonuçları hüsran olsa da – bir taraftar olarak kaçırmadım. Geçen hafta Polatlı deplasmanına da Ankara’da olmama rağmen gitmemiş ve bu haftayı da es geçmiştim. Yöneticiler ve teknik kadro her söylemlerinde desteği dile getiriyorlar ancak “insan kıvılcımı göremeyince hiçbir alevin hayalini kuramıyor!” Bu yüzden Nazilli’nin bir yanı simsiyah şimdi…

Siyahı olur da Beyazı olmaz mı derseniz, hemen iple çektiğim satırları aktarmaya başlayayım. Nazilli’de bir başka hava var bu aralar, kiminiz bilir, ben henüz duymayanlar için kalemi elime aldım. Kadınlar Basketbol Bölgesel Ligine bu sezon katılan Nazilli Belediyespor, sergilediği mücadele ile zirve yarışına günden güne ortak oluyor. Bizler de yeni duyduk bu şehirde yaşıyor olmamıza rağmen. Bunu yeterince yapılmayan reklamlara yoruyordum, son karşılaşmada bu düşüncemi kenara attım. Öncelikle takımından oluşumdan bahsedeyim. Nazilli ismi olunca şehrine ve spora gönül vermiş Haluk Alıcık’tan söze başlamak boynumuzun borcu. Kulübün onursal başkanı ve Nazilli Belediye Başkanı olan Haluk Alıcık Kadın Basketbol Takımını şehrimize kazandırdığı gibi onlara her konuda destek olmaya devam ediyor. Takımın idari menajeri Taner Karataş, koordinatörü Utku Duru ve antrenörü Çağrı Çelik. Sözünü ettiğim bu üç Adam her maç son saniyeye kadar yerinde duramıyor! Şampiyonluk Sözünü tutmak için canla başla çalıştıklarını ve bunun karşılığını da almaya başladıklarını görüyoruz. Gelin biraz da takımımız neler yapmış aktarayım…

KBBL C grubunda yer alan 8 takımdan biriyiz. 6 grubun olduğu ligde en fazla takım bu grupta yer alıyor ve en iddialı gruplardan biri diyebilirim. Şu ana kadar 6 karşılaşma oynandı ve Nazilli Belediyespor 4 Galibiyetle 10 puanla dördüncü sırada yer alıyor. İddialı grup demiştim, namağlup bir İzmir Büyükşehir var liderlik koltuğunda. Arkasında da bu hafta evimizde karşılaşacağımız 1 mağlubiyeti olan Antalya Yıldız takımı…

Puan durumu da incelendiğinde oluşan tabloda en dikkat çeken kısım bana göre potasında en az sayı gören takım olmamız. Çağrı Hoca’nın savunma ve hücumda hala eksiklerimiz var demecine de katılıyor ve yeni kurulan bir takım olduğu için de takım uyumunun her geçen gün daha iyiye gittiğini gözlemleyebiliyoruz.

Lige 105-41 Gölbaşı galibiyeti ile başlayan takımımız peşinden Akdeniz üniversitesi ve İzmir Büyükşehir’e mağlup oldu. Evimizde kaybettiğimiz Akdeniz üniversitesi maçında ilk yarıyı 35-25 gibi bir skorla önde kapatmamıza rağmen 55-62 kaybetmiştik. Ertesi hafta İzmir deplasmanında ise devreyi 31-34 önde kapatmış olsakta son 10 dakikadaki üstünlüğe boyun eğip maçı 71-55 kaybetmiştik. Sonrasında ise belirttiğim gibi takım uyumunun artması ve hataların daha aza indirgenmesiyle beraber 3’te 3 yapan bir takım seyrettik. Alanya ve Menemen takımlarına karşı alınan farklı galibiyetlerin de birer ölçü olmadığını takip ettiğimiz son haftaki Batı Makina Sanayi maçında gördük.

Kısa bir özet geçmek gerekirse , BMS İzmir temsilcisi maça çok hızlı başladı. Ev sahibi Nazilli üst üste potasında sayı bulunca ister istemez gergin başladı ve teknik ekip bu süreyi kısaltmada zorluk yaşadı. Devreyi 16-17 gibi bir farkla kapatırken dikkatimi çeken BMS antrenörü Göksenin Koçoğlu’nun yaptığı bir değişiklik oldu. 11 sayılık bir avantajı elde eden BMS’de, U-18 takımdan kadroda yer bulan Hatice’nin yerine takımın en tecrübeli ismi Berna Gülseren dahil oldu ve takımın dengesi bir anda bozuldu. İstediği gibi başlangıç yapamayan Nazilli’de çabuk toparlandı ve skoru eritmesini bildi. İkinci periyot ise oyunu ele alan takımımız ilk 5 dakika sonunda 23-21 ve periyot sonunda 31-28 gibi bir skorla devreyi kapattı.

3. periyotta ise müsabakanın başlangıcının aksine, Nazilli Belediyespor Kadın Basketbol Takımı hızlıydı. Periyodun yarısında 46-35’lik iyi bir fark bulan siyah beyazlılar diğer yarısında kontrolü kaybetti ve oyun 46-46’da dengelendi. Son periyot tam anlamıyla heyecan doruktaydı. 10 dakika boyunca salonu dolduran Nazilli taraftarları bir an bile susmadı. Yalnız burada bir parantez açmak istiyorum, maçın başhakemi Aygün Akgül ve yardımcısının hataları oyunu iyice germişti. Özellikle Belediye Başkanı Haluk Alıcık’ın bu hatalar karşısındaki tepkisi de taraftarı ve bunun sonucunda takımın oyununu da kesinlikle etkiledi diye düşünüyorum. Son periyot gerginlik arttıkça hücum yönünden daha kısır bir oyun izledik ve son dakikaya 57-54 önde girip başarılı bir oyunla rakibe mağlubiyeti kabul ettirdik.

Özellikle futbolda alınan kötü sonuçlar sonrasında salonun neredeyse tamamının dolu olması başta takımımız adına sevindirici bir durum. Yine bir dipnot düşmeden geçemeyeceğim. Maçta ne olursa olsun, özellikle salon sporlarında, rakibi yuhalamak gibi bir durumun olmasının yanlış olduğu kanısındayım. Gözlemlediğim bu durumun sonraki haftalarda hiç yaşanmamasını umuyorum, ki zaten bu maçın gergin bir ortamda geçmesine rağmen, aksine dostluk çerçevesinde bitmesi de spor camiası adına sevindirici.

Uzun bir metin oldu belki ama Nazilli’de böyle bir oluşumun herkesçe bilinmesi ve örnek alınması gerektiğini düşündüğüm için kendimi yazmaya mecbur hissettim. Yalın bir dil kullanmak istediysem de imla hatalarım varsa ve yanlış bir yorumda bulunduysam bağışlayın. Dilerim yakın bir zamanda Nazilli’nin Siyah ve Beyazını yazmaya devam ederim. Bu arada unutmadan, bu Pazar kimseye söz vermeyin. Saat 16:00 Nazilli spor salonunda, grubun bir diğer güçlü ekibi Antalya Yıldız ile karşılaşacağız. Nazilli’nin Meleklerine zirve yolunda başarılar diliyorum.
Okunma : 1025

YORUMLAR (0)