Sinema

Haftaya Genel Bakış


İstanbul'un bir yakası mutlu diğer yakası hüzünlü. Bu hafta rakiplerinin birbiriyle oynayacağını fırsat bilerek kazanıp Porto maçına odaklanmak isteyen Beşiktaş'ın evdeki hesabı çarşıya uymadı...

Rotasyon deneyen Şenol Güneş , Lens'in ve Negredo'un vasat oyunuyla hayal kırıklığına uğradı. Tek verim aldığı isimse Medel oldu. Pepeyi aratmadı ve yavaş yavaş forma girdiğini gösterdi. 90 dakika rakip kaleyi abluka altına alan Beşiktaş kalesinde de golü görmesi işten bile değildi. Gol ararken verdiği açıklıkları Akhisar doğru değerlendiremedi ve Fabri en iyi maçlarından birini çıkardı. Galatasaray, Başakşehir karşısında şok bir skorla yenik ayrıldı. Emre, Caiçara, Mahmut yokluğunda favori olmasına rağmen bir türlü oyun üstünlüğünü kuramadı. Çift forvette forvetlerin birbirini tamamlaması gerekir. Aynı tip iki forvet orta sahayı eksik bıraktı ve pas alışverişi aksadı. Belhanda ,Ndiaye ve Tolga da aksayınca işler iyice zorlaştı. Bir parantez de Adebayor'a açılmalı. Tek başına sorumluluğu aldı ve takımını iyi yönetti saha içinde.Bu skorun en büyük mimarlarından biri de Tudor 'dur. 80 dakika 3 kişi eksik mücadele etti Galatasaray.Eren ,Belhanda ve Ndiaye varlıklarını hissettiremedi. İkinci yarıya Rodrigues ile başlaması gerekirken 80. Dakika da skor 4-1 iken tercih etti. Yine oyunu okumada sorun yaşadığını bize gösterdi.


Fenerbahçe ,liderin puan kaybettiği haftada galip gelerek önemli avantaj sağladı. Jansen'in istekli oyununa Guilano ve Dirar da eklenince taraftarlarını uzun  süreden sonra mutlu etti Fenerbahçe. Valbuena, İsla ve Ozan'ın yokluğunda önemli bir üç puan oldu. Soldado'nun girmesiyle hücumda zenginliği arttıran Fenerbahçe zor bir dönemeçten başarıyla geçti.
Okunma : 237

YORUMLAR (0)