Sinema

Tudorun Sonu Üçlü Savunma


Geldiği günden bu yana aklında üçlü savunma olan Igor Tudor Conte hayranlığından mıdır bilinmez ligimizin ne savunma ne de atak yapabilen zayıf takımları dışında genelde puanlar kaybetmesine rağmen vazgeçmedi...

Öncelikle sıkıntı tabiki taktikte değil. Mevcut defans oyuncuları buna yatkın değiller. Maicon'un Brezilya liginde üçlü oynaması dışında Serdar Aziz, Ahmet Çalık, Denayer, Koray Günter üçlü savunmaya yabancılar. Üçlünün solunda oynayacak sol ayaklı seri stoperi bırakın sol ayaklı stoper yok  elinde .Zaten aslında sene başı Fernando'un stoperlerın arasına girip pas istasyonu göreviyle önemli bir ivme yakaladı Galatasaray. Elinde Fernando gibi hem top rakipteyken defansın önünde süpürücü olan  hem de top sana geçtiğinde stoperlerin arasına girip  yüzdeli şekilde pas  istasyonu olan bir yıldız varsa boşu boşuna bir stoper oynatmanın orta sahadan güç eksiltmenin anlamı yok. Eğer sen üçlüye dönersen Fernando'yu da en iyi bildiği işten uzaklaştırır rakip orta sahaların kucağına atarsın. Fenerbahçe maçında bunun sıkıntısını çekti Galatasaray.Gençlerbirliği maçında göze batmadı. Çünkü Serdar Özkan'ın önüne top atmak dışında bir şey düşünmemişti Bakkal. O da adele sakatlığı yaşayıp çıkınca her şey daha da kolaylaştı. 

Galatasaray en iyi bildiği şeyi yapmaya devam etmeli. Fernando'yu etkin kılıp pas dağıtımı yaptırmalı ve ilk haftalardaki korkunç bunaltıcı baskısına devam etmeli. Yoksa Başakşehir ve Beşiktaş deplasmanları Tudor'un sonunu hazırlayabilir.

Okunma : 273

YORUMLAR (0)