İyi Birey, İyi Vatandaş ve İyi Futbolcu


Türkiyenin en iyi altyapı sistemine sahip olan Türkiyenin Ajaxı olarak nitelendirdiğimiz kulüp...

Altınordu deyince birçoğumuzun aklına altyapı geliyor. 4 büyükleri kıskandıracak cinsten altyapı tesislerine sahip olan Altınordu birçok kulübün yapamadığı yerli futbolcu yetiştirme işini başarıyla yerine getiriyor. Başkanlığını Seyit Mehmet Özkan'ın yaptıı Altınordu Külübü 4 yıldan beri TFF 1.Lig'de mücadele ediyor. Başkan Seyit Mehmet Özkan'ın en büyük hedeflerinden biri altyapısından çıkardığı oyuncuları a takımında oynatma ve oyuncularını Avrupa'nın en güçlü kulübünde oynadığını görmek olduğunu söylüyor. Şuanki mevcut Altınordu kadrosundan 3 oyuncu hariç diğer oyuncuların hepsi kendi altyapısından çıkardığı oyuncularla kurulu bir kadrosu olan Altınordu en kısa zamanda tüm takımın altyapıdan gelen oyuncularla kurulu olmasını istiyor ve planlıyorlar. Yaş ortalaması 20.8 olan Altınordu kulübünün en yaşlı oyuncusu 30 yaşında olan Tecrübeli Santrafor Mirkan Aydın aynı zamanda takımdaki diğer oyunculara da abilik görevini üstlenmiş oluyor.

Gerek altyapıdan çıkardığı oyuncularla olsun gerekse takımda hiç yabancı oyuncu oynatmayan Altınordu Kulübü taraflı tarafsız Türkiye'de tüm futbolseverlerin ilgisini çekiyor. Ülkemizde son yıllarda büyük kulüplerin Avrupa'dan yüksek paralara aldığı yabancı oyuncuları görünce bence Altınordu'nun ne kadar doğru bir iş yaptığını anlıyorum.Altınordu bu çizgide yürürse nice Çağlar Söyüncü ve Cengiz Ünder gibi oyuncuların Altınordu kulübünden çıkacağına inanıyorum. Altınordu'yu futbolcu üreten bir fabrika olarak nitelendiriyorum. Altınordu'nun şuanki mevcut kadrosunda 3'ü A Milli Takım olmak üzere 33 tane oyuncuyu milli takımda ter dökmesini sağlayan bir kulüp olan Altınordu, Milli Takım'a en çok oyuncu gönderen takımlardan bir tanesi konumunda.

Başarılı Teknik adam Hüseyin Eroğlu'nun çalıştırdığı Altınordu Kulübü,TFF 1.Lig 2017-2018 sezonunda 14 Ağustos Pazartesi günü deplasmanda Elazığspor ile Elazığ Atatürk Stadyumunda karşı karşıya gelecek. Altınordu ve diğer kulüplerimize yeni sezonda başarılar diliyoruz. Tüm kulüplerimizin de Altınordu gibi altyapıya önem vermesini istiyoruz
Okunma : 564

YORUMLAR (0)