Kümede Kalma Adına Haydi Gaziantep


...

           Belki de  haftalardır küme düştü dediğimiz takım son oynanan Konya maçından sonra tekrar ayağa kalktı , Kayseri’nin de puan kaybetmesiyle beraber  Gaziantepspor küme potasından çıkmak için ilk kez böylesine bir avantaj elde etti. Peki bundan sonrası için nasıl bir yol izlenmeli? İç sahada galibiyet alamaması Gaziantepspor’un kümede kalmaya dair tüm planlarını alt üst etti. Burada sorulması gereken tek bir soru var: “Bu takım neden iç sahada kazanamıyor?”

           Aslında bu işin 2 boyutu var ilk boyutu hocanın futbol mantalitesiyle ilgili , deplasmanda oynadığı kontra-atak futboluyla puanları alan Gaziantepspor iç sahada ise kaleye isabetli şut çekmekte bile zorlanıyor. Oynanacak olan futbol Bülent Uygun’un bileceği iş burada yapacağımız yorumların hiçbir etkisi yok. Asıl önemli olan iç sahadaki en büyük kozu olan taraftarın Gaziantepspor’u kötü etkilemesi. Neden taraftar hususu Gaziantepspor’u olumsuz etkiliyor?

           Biliyorsunuz sezon başından bu yana yönetim ile taraftar arasında ciddi bir kriz var. Taraftar artık yönetimi istemiyor ve her maç istifaya davet ediyor. Kulüple ilgili yönetimden kaynaklanan bazı problemler olabilir ama buradaki en büyük yanlış bu işin zamanlaması. Yani takım bu konumdayken koskoca bir çınar artık devrilmek üzereyken ne hocanın ne yönetimin istifaya davet edilmesi asla doğru bir davranış değil. Taraftarın şu an tek düşüncesi ligin bitimine sayılı haftalar kala takımına sonuna kadar destek olarak iç sahada tabiri caizse rakibe sahayı dar ederek tüm gücüyle tribünde yerini alması gerekiyor. Bu yüzden burada en büyük iş taraftara düşmektedir, gün Kızılların istifaya çağrılması değil gün tribünde sesinin, gücünün yettiği yere kadar  takıma sahip çıkma günüdür. Bu bilinçle hareket edilmesi halinde Gaziantepspor’u güzel günlerin beklediğini söyleyebilirim.

Yazımı sonlandırmadan önce hafta içi hayatını kaybeden Çek milli futbolcu Frantisek Rajtoral’a Allah’tan rahmet diliyorum. Tüm futbol camiasının başı sağolsun.

Okunma : 289

YORUMLAR (0)