Trabzon Üçüncü Olur


Lig üçüncüsü Galatasaray'a ve dördüncüsü Fenerbahçe'ye bakıyorum bir de şu beşinci Trabzon'a bakıyorum. Olağanüstü şeyler olmazsa net söylüyorum bu Trabzon takımı ligi üçüncü bitirir....

BİR TRABZON'A BAK BİR GALATASARAY'A BAK

Futboldan az çok anlıyorsunuzdur. Şu maçı izlediniz. Bir Trabzonspor'a bakın bir de Galatasaray'a. Birisi canını dişine takarak oynuyor. Belli bir oyun felsefesi var ve doğru bildikleri şeyi yapmaya çalışıyorlar. Diğerininse ne yaptığı belli değil. Dünya yıldızı denen adamlar sahada yürüyor. Genç yetenek denilen adamlar boş kaleye gol kaçırıyor. O yüzden yazımın başlığında belirttiğim gibi bu Trabzon hakkıyla, isteğiyle ve azmiyle Galatasaray'ın da Fenerbahçe'nin de önünde bitirir ve üçüncü olur. Tabii bunun bir çok nedeni var. Trabzonspor takımında bir oyun mantelitesi var. Sahada bir oyun liderleri var o da Olcay Şahan. Onun liderliğinde de oyunlarını sergiliyorlar. Helal olsun. Maçı da sonuna kadar hakettiklerini düşünüyorum. Önümüzdeki sene için de bir kaç defans ve hücum hattına yapılacak takviye ile şampiyonluğun ciddi adayı olabilirler. 

GALATASARAY'DA DOĞRU GİDEN NE VAR ?

Dursun Özbek, 2015 yılının mayıs ayında Galatasaray'ın başına geldi. Peki soruyorum size Dursun Özbek ve yönetimi geldiği günden beri Galatasaray'da ne doğru gitmiş? Cevap çok basit: Hiçbir şey. Özbek, çok önemli ekonomik hamleler yaptıklarını söylüyor. Başlarına olumsuz bir netice gelince de hep eski yönetime sallıyor. Bırakın artık taraftarı kandırmayı. Taraftarı kandırmak kolaydı eskiden ama artık taraftarlar çok zeki, her şeyin farkındalar. Öyle bir tane Türkiye Kupası'yla olacak iş değil bu. Avrupa'ya gidemiyorsun, ligde ilk ikiye ilk üçe zor giriyorsun. Oyun desen oyun yok, mücadele desen mücadele yok. Bence Dursun Özbek de çok zorlamasın artık. Yapılacak şey belli.

ÖZKAHYA ENTERESAN BİR HAKEM

Maçı izledim. Hakemin çok art niyetli olduğunu düşünmüyorum. Bence gördüğünü çalmaya çalıştı ama bazı pozisyonlar çok enteresan tıpkı maçın hakemi Halis Özkahya gibi. Kesinlikle Galatasaray'ın hakemle kaybettiğini falan söylemiyorum ancak sanki Galatasaray'a bir iki penaltı verilebilirdi. Özellikle Rodrigues'in şutunda Trabzon'lu oyuncunun topu elle kestiği ve Semih Kaya'nın kafaya çıkmak isterken rakip oyuncunun onu engellediği pozisyonlarda. Ama dediğim gibi maçın sonucunu hakeme bağlamak yanlış olur. Trabzon haketti ve kazandı. Hakeme de idare eder diyorum.
Okunma : 688

YORUMLAR (0)